Ivica Grbac prvak Šk „Vladimir Gortan“ za 2023. godinu

MK Ivica Grbac

U Poreču je u protekla dva tjedna odigrano prvenstvo Šk „Vladimir Gortan“ za 2023. godinu. Kao i prošle godine na prvenstvu je nastupilo svega 6 šahista i jedna šahistkinja. Odigran je Berger u 7 kola s tempom igre od 60 minuta plus 30 sekundi dodatka za svaki odigrani potez. Najviše uspjeha imao je MK Ivica Grbac, koji je osvojio 5½ iz 6 partija te zasluženo osvojio naslov najboljeg igrača kluba za 2023. godinu. Drugo mjesto sa 4 boda osvojio je njegov otac, FM Boris Grbac dok je treće mjesto pripalo prošlogodišnjem pobjedniku, Jakubu Mrkaljević s 3½ osvojena boda. Četvrti je MK Rasim Ćordić s istim brojem bodova kao i Mrkaljević, ali slabijim dodatnim kriterijima. Dalje slijede: MK Giuseppe Ghersinich 3, Marko Poropat 1,Tatjana Božović ½ i Valmi Poropat bez bodova. Prvenstvo je proteklo u fer i sportskom ozračju, bez ijedne sudačke intervencije. Sudački posao odradili su Giuseppe Ghersinich i Dario Boraca, nacionalni suci.