Lijep uspjeh Zvana Sošića i Vilima Kvaternika u Varaždinskim Toplicama

Izvor: Ššk Mladost, Varaždinske Toplice

Športski šahovski klub Mladost iz Varaždinskih Toplica organizirao je 13. Otvoreno kadetsko i juniorsko prvenstvo Varaždinske županije u standardnom šahu u vremenu od 26. do 28. rujna 2021. godine u hotelu „Minerva“ u Varaždinskim Toplicama. Prvenstva su se igrala u 3 turnira, Juniorski U20 i A turnir U16 gdje su mogli nastupiti svi registrirani igrači i igračice koji posjeduju FIDE ID broj i rejting manji od 2200 bodova i B turnir U13 na kojem su mogli nastupiti svi igrači i igračice bez obzira na registraciju. Tempo igre bio je 60 minuta plus 30 sekundi dodatka za svaki odigrani potez počevši od prvog poteza. Na A i B turniru igrao se švicarski sustav u 6 kola, a na Juniorskom kružni sustav u 7 kola. Iz regije „zapad“ na B turniru nastupila su 3 kadeta, braća Zvan i Vid Sošić (Šk Batana, Rovinj) i Vilim Kvaternik (Šk Kraljevica). Nakon 6 odigranih kola odličan rezultat ostvarili su Zvan Sošić i Vilim Kvaternik, koji su se našli u skupini igrača koji su sa 4½ osvojena boda dijelili 3. mjesto. Dodatni kriteriji su Sošića svrstali na 4. mjesto, a Kvaternika na 5. mjesto što ne umanjuje njihov rezultat. Vid Sošić ostvario je skroman učinak, mada je njemu ovo tek prvi nastup izvan Istarske županije. Slavio je Filip Apostolovski (Šk Travno, Zagreb) s 5 osvojenih bodova ispred Dominika Delibašića (Šk Polet, Buševec) s istim brojem bodova, ali slabijim dodatnim kriterijima. Na A turniru slavio je Ivan Rašić (Šk Makarska) s 5 osvojenih bodova ispred Nikole Kosa (Šk Polet, Buševec) i Stipe Poljaka (Šk Petar Sedlar – Pepe, Kaštel Novi) sa po 4½ osvojena boda. Na Juniorskom prvenstvu slavio je Fran Rautner (Šk Polet, Buševec) sa 5½ osvojenih bodova ispred Matea Petričevića (Šk Hvar) i MK Damiana Vučenovića (Šk Sesvete Agroproteinka, Zagreb) s istim brojem bodova, ali lošijim dodatnim kriterijima.