Niko Peruško i Lara Zagorac najbolji na državnoj završnici Plazma Sportskih igara mladih u Splitu

sim2019Udruga Plazma Sportske igre mladih organizirali su u Splitu Državnu završnicu 23. Sportskih igara mladih u šahu. Natjecanje je održano kroz dva turnira, odvojeni za kadete i kadetkinje do 11 i do 15 godina starosti. Odazvalo se ukupno 34 kadeta i 20 kadetkinja, koji su odigrali švicarac u 5 kola. Tempo igre je bio 15 minuta po kadetu/kadetkinji za cijelu partiju, a igralo se po Pravilima šaha FIDE, Dodatak za ubrzanu igru. U kategoriji kadeta do 15 godina najbolji je bio predstavnik Istarske županije Niko Peruško, Šk Pula s 4 osvojena boda. Ovom pobjedom Peruško je izborio pravo nastupa na međunarodnoj završnici Plazma Sportskih igara mladih u Splitu, koja je na rasporedu 19. kolovoza. U kategoriji kadetkinja do 11 godina pobijedila je predstavnica Primorsko – goranske županije, devetogodišnja Lara Zagorac, Šk Rječina, Dražice sa stopostotnim učinkom. Iz Istarske županije nastupila je Ema Kvaternik, Šk Vodnjan i turnir završila na diobi 3. mjesta, ali se zbog lošijih dodatnih kriterija morala zadovoljiti 5. mjestom. U kategoriji kadeta do 11 godina iz Istarske županije nastupio je Juraj Kvaternik, Šk Vodnjan i ostvario solidan rezultat. Predstavnik Primorsko – goranske županije, Ivano Sundać, Šk Crikvenica osvojio je 3. mjesto i uz Laru i Niku izborio nastup na međunarodnoj završnici Plazma Sportskih igara mladih.