U Puli startale seniorske lige

WP_20170325_19_26_09_Pro_LIProteklog vikenda hotel „ Pula “ u Puli bio je domaćin prvog kruga natjecanja seniorskih liga „ zapad „ za 2017. godinu. U tri lige nastupilo je ukupno 27 klubova, što je manji broj u odnosu na protekle godine. Start je obilježila velika borbenost igrača u svim ligama i igranje partija do krajnjih mogućnosti. Šahisti Krka, Kvarnera i Buja ostvarili su stopostotni učinak u drugoj ligi i najvjerojatnije će se među njima tražiti ovogodišnji pobjednik. Njih prati ekipa AŠK Juniora sa 4 meč boda. Najveće razočarenje prvog kruga su šahisti Karlobaga, koji su osvojili samo 1 meč bod. Iako su nastupili oslabljeni u odnosu na prošlu sezonu dojam je da su morali postići više. Šahisti pulskog Uljanika vodeći su u trećoj ligi sa 5 meč bodova. Njih prate šahisti Pule – 2, Rijeke – 2, Delnica i Kastva sa po 4 meč boda. U četvrtoj ligi u vodstvu su šahisti Vodnjana i Gospića sa po 6 meč bodova. Treći su šahisti Gacke sa 4, a četvrti šahisti Lovca sa 2 meč boda. Ostale ekipe nisu uspjele uknjižiti niti jedan meč bod. Sljedeći krug natjecanja za sve lige je 8. i 9. travnja u Gospiću. Klubovi četvrte lige odigrat će po 4 kola i završiti ovogodišnje natjecanje, dok će drugoligaši i trećeligaši odigrati po 3 kola. Zadnji krug natjecanja u drugoj i trećoj ligi na rasporedu je u listopadu u Rijeci.