Miha Vidic pobjednik Bumbara za travanj

Buje_(grb)Mladi slovenski šahist, Miha Vidic pobjednik je Bumbara za travanj. Na travanjskom turniru nastupilo je 8 igrača, koji su odigrali jednokružni Berger sa tempom igre od 3 minute po igraču za cijelu partiju, plus dvije sekunde dodatka za svaki odigrani potez. Nakon 7 odigranih kola, pobjednik turnira Vidić prepustio je protivnicima samo 2 remija i sa 6 osvojenih bodova zasluženo osvojio prvo mjesto. Drugo mjesto pripalo je MK Andreju Žnidarčiću sa 5 osvojenih bodova. Najbolji domaći šahist, MK Josip Bulić ovoga puta morao se zadovoljiti trećim mjestom. Bulić je osvojio 4 boda i pokvario rejting za 14 rejting bodova. Četvrto mjesto osvojio je Mladen Cvenček, također sa 4 boda, ali slabijim dodatnim kriterijem. Dalje slijede Kovačević i Barcal sa po 3 boda, Bogdanovski 2 boda, te Juras sa 1 bodom. U ukupnom godišnjem poretku vodi Josip Bulić sa 37 bodova, dok je drugi Mladen Cvenček sa 33 boda. Dalje slijede Juras i Kovačević sa 19, Žnidarčić 18, itd. Bumbar za svibanj na rasporedu je 19. svibnja, sa početkom u 18 sati.